Gdynia: nielegalnie posiadał broń i amunicję

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z antyterrorystami zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdyni, który podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz przerabianie broni palnej. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli trzy egzemplarze broni palnej, 139 szt. amunicji oraz przerobiony rewolwer. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policyjnymi antyterrorystami zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdyni. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli 14 jednostek broni, które zostały przekazane do badań oraz 140 szt. amunicji. Okazało się, że 3 rewolwery wymagają pozwolenia a jeden była przerabiany przez 43-latka tak aby można było z niego strzelać ostrą amunicją.

Mężczyzna został przewieziony do prokuratury, usłyszał zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz wyrabiania broni bez wymaganego zezwolenia, za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy.

Skomentuj