Inauguracja sezonu rowerowego i aktywności na świeżym powietrzu

Prezydent Miasta Sopotu i MOSiR Sopot zapraszają na inaugurację sezonu rowerowego na Sopockich Błoniach. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia w godzinach 11:00-14:00, w Sopocie, na nowo zagospodarowywanych Błoniach przy ul. Polnej.

To pierwsza taka impreza rowerowa organizowana wspólnie z przedstawicielami środowisk artystycznych i społecznych, takich jak: PoCoTo, Cześć! Grupa oraz sopocki Caritas. Pieczę nad piknikiem obejmie Diverse – co, pod warunkiem udanej pogody, gwarantuje dobrą zabawę pełną atrakcji.

Dla aktywnych głównym punktem pikniku będzie rowerowa gra miejska z nagrodami. Osoby które wolą zabawę stacjonarną będą mogły skorzystać z takich rozrywek jak wyścigi na składaku Diverse, jazda zręcznościowa na czas, czy pokaz pierwszej pomocy przy wypadkach rowerowych. Dla młodzieży przewidziano warsztaty „napraw sobie rower” oraz kurs tuningowania jednośladu. Piknik na Błoniach to nie tylko impreza rowerowa, to także liczne katywności na świeżym powietrzu, rodzinny piknik z kiełbaskami i bezpłatną kawą z Velo Cafe oraz grą w bule.

Na zakończenie imprezy, dla najwytrwalszych, przewidziany jest wspólny przejazd rowerowy przez ciekawe i nieznane miejsca Sopotu (zależny od pogody i liczby chętnych). Zainteresowani uczestnicy będą mogli także poznać historię sopockich Błoni, ich rewitalizacji oraz planów inwestycyjnych na przyszłość, o czym opowiedzą pracownicy sopockiego Caritasu.

Skomentuj