Kierowcy TIR-ów wywalczyli sobie (tymczasowy) parking przy DCT

Po niedawnym proteście kierowców ciężarówek oczekujących na załadunek w gdańskim terminalu kontenerowym, miasto zreflektowało się i zapewniło , co prawda tymczasowy, ale jednak parking.

Przypomnijmy, że kierowcy oczekujący nie raz kilkanaście godzin na możliwość załadunku, lub rozładunku w terminalu nie mieli możliwości legalnego i darmowego parkowania. Musieli kombinować, stawać na zakazach, załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w przysłowiowych przydrożnych krzakach.

Od wczoraj, 7 grudnia, kierowcy, którzy czekają na wjazd do gdańskiego Portu i terminalu DCT mogą korzystać nieodpłatnie z miejsca postojowego przygotowanego przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego.
Miejsce postojowe znajduje się na terenie dawnych zakładów Polleny przy wyremontowanej ulicy Ku Ujściu. GARG dokonał wyburzeń, a skruszony materiał został użyty do utwardzenia placu. Dodatkowo ustawione zostały w tym miejscu przenośne toalety i śmietniki.

Jest to oczywiście rozwiązanie tymczasowe, niemniej mamy nadzieję, że spełni przynajmniej podstawowe potrzeby kierowców. Liczymy, że w dalsze działania związane z parkingiem włączy się aktywnie Zarząd Morskiego Portu Gdańsk i DCT – mówi Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

Miejmy nadzieję, że dzięki temu sytuacja kierowców choć trochę się poprawi.

Skomentuj