Okradała mężczyzn poznanych w internecie

Policjanci z komisariatu w Redłowie zatrzymali 43 – letnią kobietę, podejrzaną o kradzieże na szkodę poznanych w Internecie mężczyzn. Schemat działania sprawczyni zawsze był podobny, po nawiązaniu znajomości za pomocą portalu, kobieta po krótkim czasie, poznawała kody PIN do kart bankomatowych poszkodowanych mężczyzn, a następnie karty kradła i wypłacała pieniądze na swoje potrzeby. Dotychczas śledczy z Gdyni przesłuchali 4 pokrzywdzonych, kobieta usłyszała zarzuty dotyczące przestępczej działalności, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Podejrzanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, sprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że podobnych przestępstw 43 – latka dokonywała na terenie całej Polski.

Na początku lutego do komisariatu w Gdyni Redłowie zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą kradzieży pieniędzy z konta. Policjanci ustalili okoliczności przestępstwa. Okazało się, że kradzieży dokonała kobieta, którą poszkodowany poznał za pomocą portalu dla samotnych osób. Po nawiązaniu znajomości sprawczyni zdołała ustalić kod PIN do bankomatowej karty mężczyzny, następnie ukradła kartę i wypłaciła pieniądze na własny użytek. Jednocześnie zerwała kontakt z pokrzywdzonym.

Kryminalni, którzy zajmowali się sprawą ustalili, że to nie było jedyne przestępstwo na koncie kobiety. Funkcjonariusze dotarli do 3 innych mężczyzn z Pomorza, którzy również mieli kontakt w podejrzaną i w ten sam sposób zostali przez nią okradzeni.

23 lutego policjanci ustalili dane i zatrzymali 43 – letnią kobietę podejrzaną o szereg kradzieży. Śledczy zabezpieczyli w trakcie przeszukania karty bankomatowe należące do poszkodowanych. Zatrzymana usłyszała zarzuty dotyczące dokonywanych kradzieży na sumę ponad 2500 złotych, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafiła do tymczasowego aresztu.

Obecnie śledczy sprawdzają, czy podejrzana nie popełniła więcej podobnych przestępstw, niewykluczone, że 43 – latka działała na terenie całego kraju. Sprawa jest rozwojowa.

Skomentuj