Rockblu w Przywidzu – rock i kaszubski folwark

Rockblu Przywidz Festiwal zbliża się wielkimi krokami. Na odwiedzających pomorski Przywidz 7 i 8 sierpnia czeka masa regionalnych i muzycznych atrakcji.

Rockblu Przywidz Festiwal składa się z dwóch części: rock&rollowych koncertu i kaszubskiego Folwarku. Od strony muzycznie będzie ciekawie: jubileuszowy koncert na 50lecie Czerwonych Gitar odbędzie się w piątkowy wieczór, 7 sierpnia. Poprzedzi go odsłonięcie pomnika „Korzenie Rocka” wykonanego przez uznanego artystę, Adama Stachowicza, a także rock&rollowa parada z koncertem Detko Band. W sobotę, 8 sierpnia odbędzie się I Rockowo-Bluesowy Przegląd Zespołów Pomorza. Gwiazdą tego dnia będzie Oldbreakout i Slovenian Girl.

Druga część Festiwalu – Przywidzki Folwark – zapowiada się równie interesująco. W Przywidzu znajdzie się około 60 stoisk. Wśród nich znajdziemy rękodzieło: m. in. haft, biżuterię, obrazy czy rzeźbę. Najbardziej wybredne podniebienia mogą zostać zaspokojone na Festiwalu Pieroga czy na stoiskach z gęsiną, słodyczami, kaszubskimi przysmakami i wędlinami. Spragnieni wiedzy znajdą coś dla siebie na stoiskach z książkami i czasopismami, a także podczas spotkania ze znanym podróżnikiem Romualdem Koperskim. Fani motoryzacji będą mogli nacieszyć oczy podczas IV Pikniku Oldtimerów, zakończenia Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Citroenów 2CV i pokazu pojazdów Milicji Obywatelskiej. Dla dzieci przygotowano Indiańską Wioskę, mogą też wraz z rodzicami zwiedzać dużą stadninę koni i wziąć udział w przygotowanych konkursach i zabawach.

Koncert Czerwonych Gitar sjest biletowany, na pozostałe wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Rockblu Przywidz Festiwal - komunikat II

Skomentuj