Spotkaj się z zespołem Happysad

Happysad7 marca, w sobotę, salon Empik w gdańskiej Galerii Bałtyckiej odwiedzi zespół Happysad, który będzie promował swoją najnowszą płytę „Jakby nie było jutra”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Artyści w swoim dorobku mają już sześć albumów. Trzy ostatnie uzyskały status złotej płyty. Zespół, korzystając z najlepszych rockowych tradycji, wciąż poszukuje nowych brzmień. I właśnie za tę nieprzewidywalność ceniony jest przez swoich fanów. Na najnowszym albumie „Jakby nie było jutra” muzycy prezentują się z zupełnie innej strony – tej wyciszonej i pełnej muzycznego spokoju.

Zespół Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej, choć muzycy grają wspólnie już od 1995 roku. Wtedy występowali pod nazwą Hard Core’owe Kółko Filozoficzne, a w 1997 roku przemianowali ją na Happy Sad Generation. Obecną nazwą grupa posługuje się od 2002 roku.


Happysad tworzą: Jakub „Quka” Kawalec (śpiew, gitara, teksty), Łukasz „Pan Latawiec” Cegliński (gitara, śpiew), Artur „Artour” Telka (bas) oraz Jarosław „Dubin” Dubiński (perkusja). Ich debiutancki album „Wszystko jedno” ukazał się w 2004 roku (promujący go singiel „Zanim pójdę” utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego aż przez 33 tygodnie), a w kwietniu 2007 roku został uznany przez magazyn „Teraz Rock” za jeden z pięćdziesięciu najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

Skomentuj