Wolontariat Europejski – spotkanie informacyjne w Gdyni

Kończysz szkołę, studia, ale nie masz jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość? Z pomocą przychodzi gdyńskie Centrum Współpracy Młodzieży, które w środę 25 lutego zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Wolontariat Europejski”.

Spotkanie to doskonała okazja dla każdego kto jeszcze nie wie w jakim kierunku poprowadzić swoje życie, a niestraszne są mu przygody i nowe doświadczenia. Wolontariat Europejski to nie tylko robienie czegoś pożytecznego, ale także dobra zabawa. Uczestnik wyjeżdża do pracy w organizacji czy instytucji non-profit, w jednym z krajów europejskich. Pomaga w codziennym funkcjonowaniu tej instytucji ucząc się jednocześnie zdobywa doświadczenie – mówi Aleksandra Sadowska z Centrum Współpracy Młodzieży.

W Wolontariacie Europejskim może wziąć udział każdy, w wieku 18-30 lat. Wyjazd trwa zwykle od dwóch tygodni do 12 miesięcy. Większość kosztów pokrywa Program Komisji Europejskiej Erasmus+.

Podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się w środę 25 lutego w sali 107 gdyńskiego magistratu przy 10 Lutego 24, zostanie pokazana prezentacja Wolontariatu Europejskiego i wolontariuszy zagranicznych. Początek o godzinie 17.00, wstęp wolny.

Skomentuj