Zatrzymano sprawców włamania do kontenera w Gdańsku

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w połowie listopada br. włamali się do kontenera z odzieżą. Straty wyceniono na ponad 150 tys. zł. Starszy ze sprawców dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży daewoo nubiry, który wykorzystano do włamania. Sąd zastosował wobec 26-latka i 28-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada br. policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do kontenera. Sprawcy z wnętrza zabrali m.in. markową odzież oraz komputer, a straty poszkodowana firma wyceniła na ponad 150 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komendy miejskiej. W trakcie prowadzonych czynności ustalili oni, że związek z tą sprawą ma dwóch mieszkańców powiatu gdańskiego w wieku 26 i 28 lat. W minionym tygodniu w jednej z miejscowości pod Gdańskiem policjanci zatrzymali pierwszego z nich. W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli także wiele różnych przedmiotów, w tym m.in. skradzioną odzież i wózek dziecięcy. Dodatkowo w lokalu zatrzymano 33-letniego recydywistę. Funkcjonariusze ustalili, że 33-latek na początku grudnia br. ukradł z klatki schodowej bloku wózek dziecięcy z dokumentami. Straty pokrzywdzona właścicielka wyceniła na ok. 500 zł.

Kilka godzin później kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali drugiego ze sprawców podejrzanych o włamanie do kontenera. 28-letni mężczyzna, podobnie jak jego wspólnik i 33-latek, trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy z komisariatu I przedstawili 26- i 28-latkowi zarzut wspólnego włamania do kontenera i kradzieży z wnętrza przedmiotów o wartości ponad 150 tys. zł. 28-letni sprawca usłyszał dodatkowo zarzut za to, że na początku listopada br. na terenie powiatu gdańskiego włamał się do samochodu daewoo nubira i go ukradł.

Policjanci ustalili też, że skradziony samochód sprawcy wykorzystali do włamania do kontenera.

Prokurator po przesłuchaniu 26-latka i jego 28-letniego wspólnika skierował wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. W sobotę sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa.

W przeszłości 26-latek był notowany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotyki. 33-letni sprawca kradzieży wózka i dokumentów odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Grozi mu do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj